Obstojím ?

5. září 2012 v 21:15 | KaTHulle |  na téma
Dospělá ... Zvláštní slovo.
Podle průkazu jsem dospělá, ale ve skutečnosti se cítím jako dítě. Většinu času se snažím dělat skopičiny a blbosti, který neublíží, ale lidi se zasmějí, někdy mám nápady za který by se žák prvního stupně základní školy stydět nemusel. I když občas mi lidé říkají že se chovám na svůj věk. Nevím proč, ale nechci se chovat dospěle a zodpovědně... Nejspíš z toho mám strach. Je přece mnohem lehčí zůstat dítětem za který zodpovídají rodiče, řeší za něj polovinu problémků a dělají za něj důležitá rozhodnutí.
Třeba jako to, jestli maturovat z ájiny a nebo z matiky... V prváku bych si řekla: "Sakra Kačeno co řešíš ? Ájina je jasná volba.", ale věci se mění.. nechci vinu svalovat na učitele, ale zdá se mi že naše milá, hodná a Česky mluvící Angličtinářka nás moc nenaučila.. no vemte si sami - mluví česky a když už po nás chce souvislou větu tak si ji nakonec řekne sama, asi to dělá víc učitelek, ale pokud chce člověk maturovat z ájiny tak by měl mít prostor říct pár vět sám a bez pomoci.. A není to tak že by jsme přemejšleli nad slovíčkem půl hodiny. Ze slohovek mívám dvojky nanejvíš trojky .. ale když jsme si zkoušeli maturitní poslechy z minulích let měla sem čtyřku ... Což vážně nechci... A nevím jestli bych zmákla vykládat něco 15 minut či jak dlouho Anglicky.
Ale na druhé straně je matika... Předmět s kterým válčím až od prvního prváku a který asi nikdy nebude mým oblíbeným. Proč bych si jej měla vybírat ? jediný plus je ten že je to pouze jedna zkouška.. Jeden test a mám pokoj.. Navíc hranice u matematiky je jiná než u ájiny je nižší takže bych možná mohla mít nějakou šanci hmm ?
Ale tohle není jediný rozhodnutí, který mě do listopadu čeká.. je toho víc, ale o tom zase jindy.

Mluvím jenom o Maturitě, ale to proto že sem z toho vystresovaná, musím se rozhodnout, musím a buďto si vyberu dobře nebo špatně. Štěstí vs. Smůla. Vím že mi nikdo z vás neporadí, protože neznáte mě ani mou situaci ve škole.. A vím že se musím rozhodnout sama.

Maturita, zkoužka dospělosti. Obstojím ?

- ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ -

Nevím jestli tohle patří do tohohle tématu týdne, pokud ne tak to smažu a zveřejním to jako normální článek. Možná jste si při klikání na anketu mysleli že se bude psát o dvanáctiletých slečnách, který si fotí svůj přepudrovaný "DUCK FACE" u zdrcadla v koupelně, dávají rady ohledně lásky a mění svoje krásný dvanáctiletý kamarádky na hezký třicetiletý paní. Ale na tohle vážně nemám nervy. Vlastně mi sou ty holky víte kde... Ať si každej dělá co se mu zlíbí, pokud tím neohrožuje mou existenci. Není na mé osobě soudit je nebo jim snad radit aby toho nechali. My God copak já můžu někomu radit ?
ALE vidět desetiletou holku namalovanou je fakt hardcore !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

1,2,3 ...

Komentáře

1 Týnka Týnka | Web | 5. září 2012 v 21:48 | Reagovat

Hodně pěkný článek :) s tou maturitou mě děsíš, jsem ve druháku a už teď do nás neustále valí spoustu informací o maturitě, která je ,,až" za 2 roky - no upřímně, bojím se, jako by měla být zítra :D

2 Terka Terka | Web | 7. září 2012 v 14:40 | Reagovat

Moc pěkný blog.

3 RsM_YinYang RsM_YinYang | Web | 8. září 2012 v 14:20 | Reagovat

*
Maturita zkoušeka dospělosti není,i když se to tak říká,tak není.;o) Po maturitě nedospěješ,to ti zaručuju!.DDDD
Na každého to příjde jindy..na mě třeba ve Švýcarsku,někdo je dospělý dlouhou dobu před maturitou. To se nedá určit!.))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama