Tohle mě vážně zvedlo ze židle.

15. listopadu 2013 v 19:59 | KaTHulle |  skutečně důležité věci
Odkazuju na tenhle článek: http://bit.ly/1dzvlPE

Bezdomovci... Ano i takoví lidé u nás žijí a v tomhle mrazu to nebudou mít jednoduchý. Ale tenhle článek mě vážně zvednul ze židle. Jak je vůbec možný že policajti a lidi chodí kolem toho pána tři dny (možná ještě dýl) a nezavolaj záchranku ? WTF !!

"O jednoho nezďáka a sociála míň?"


Tohle si snad řekli ? Nebo co.
Nikdo nevíme proč je na ulici - jestli je to kvůli jeho blbosti že začal hrát, něco brát či chlastat. A nebo jestli je naivní a někomu naletěl... A i když není naše země ještě sociálně a zdravotně vyspělá jak by možná být měla nebo aspoň mohla tak je tohle morálně prostě nepřípustný. Ale vážně ten člověk je nateklej, nemluví ani nekouří, pořádně se nehejbe má na hubě sople a blitky a podle jeho výrazu v leže neprožívá kocovinu (no jo fajn může být promrzlej a nebo žralej, ale pokud ho vidím ve stejným a možná ještě horším stavu několik dnů a nemá kolem krabičáky tak snad poznám že se něco děje né ?).

Nejsem z Prahy a ani z velkýho města - u nás se neválí na každým rohu bezdomovci a pokud ano, tak už to policajti řešej a čampou kolem, dokonce sem viděla i jednou sanitku u něj. Takže vážně nejsem zvyklá na podobnou situaci. Tím jsem chtěla říct že nevím jak bych se zachovala, ale asi bych tu záchranku zavolala.

Ale POZOR ! Teď přichází ta část která mě namíchla...

V tom článku píše člověk, který na zmiňovanou stránku poslal ono video a upozornil takhle na tento problém. ALE co jako vyřešil ? Hovno (pardon). Takže on si vedle něj chodí tři dny a JEN potom pošle video ? Nepochopím to zkrátka.. a ještě si stěžuje na OSTATNÍ že ONI nic neudělali... Co to je za člověka mi řekněte ?

"Zavolá mu pomoc někdo jiný, raděj jdu se skloněnou hlavou dál."; "Je ožralej, zfetovanej.. Ten mě nezajímá."; "Už tu leží třetí den... Ále, proč bych mu zrovna já měl/a volat pomoc? Udělá to někdo jinej." a tak dále. A tuhle samou hovadinu si řekli i ti všichni co kolem prošli a neudělal nikdo nic jen proto že to udělá ten co jde za mnou.

Zkopíruju tu tu část která mě namíchla nejvíc:

"Mé pracovní povinnosti mě často do okolí místa, kde se tady kolem náměstí Republiky setkávají bezdomovci, zavádějí. Vidím leccos, ale tohle mě opravdu rozčílilo. Toho chlapa jsem viděl ve stavu, v jakém byl tři dny po sobě. Byl po celou dobu na stejném místě, protože se asi nemohl moc hýbat, ale nikdo mu nepomohl, i když na něj byli upozorňováni i strážníci městské policie. Ti se u něj sice několikrát zastavili, přesto mu nikdo pomoc nepřivolal."
(pokračování v článku zde - http://bit.ly/1dzvlPE)

Jsem z toho případu taková zdrclá.. Co lidi udělají, když bych sebou švihla třeba ve vlaku? Dnes jsem tam málem omdlela v kupéčku, asi unaveností nebo nevím čím jiným. To mě jako zakopnou pod sedadlo a budou dělat že tam nejsem a ještě mě použijí jako rohožku ? Co by se stalo, kdyby se mi něco stalo ?
Po tomhle videu, vlastně ne jenom po tomhle videu, ale i po těch jiných co jsem viděla už dávno, mám prostě strach o sebe.

Jsem generace, která tohle může změnit, studuji obor, který může nějak přispět a já se snažím přijít na způsob jak pomáhat. A možná jednoho dne přijdu na efektivní způsob jak podobným lidem pomoci aby se vůbec nedostali na ulici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

1,2,3 ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama