Květen 2017

The second big step

19. května 2017 v 14:40 | KaTHulle |  výkecník

Pamatujete, jak jsem zhruba před tři čtvrtě rokem psala, že jsem začala pracovat a ukončila jsem školu a tak? Tak teď bych na to chtěla navázat.

Už před dvouma měsícema jsem začala hledat jiné zaměstnání. Nemůžu říct, že by mi nynější nějak extra nevyhovovalo, ale chci pracovat jako sociální pracovnice a ne jako asistentka, mimochodem, tohle mi nabídla hlavní vedoucí. Že už pro mě nebude mít práci v kanceláři to vyúčtování, a že mi zkrátí úvazek na 6 hodin… což dělat nechci. Takhle jsem alespoň nachvíli přičichla k sociální práci, tím, že jsem tu socku mohla sledovat a učit se. Ale když budu v terénu tak se už nic dalšího nenaučím.

Takže jsem začala podnikat kroky k sehnání nové práce. Musím vám doporučit aplikaci pro android "práce za rohem". Je to vážně skvělá appka, která Vám ukáže spoustu zajímavých nabídek práce ve vašem okolí.

Ale moje nové zaměstnání, mi doporučil jeden náš stávající klient. Je to vlastně i můj takovej kámoš, takže i proto mi to doporučil. Každopádně jsem tam šla ještě přetím, než kdekoliv bylo vypsáno výběrko a příští týden jdu k jejich lékaři na prohlídku, takže doufám, že se něco nezvrtne a že vše proběhne podle mých představ.

Ovšem hlavní důvod pro sepsání tohoto článku byl můj dnešní odchod z kanceláře.

Já jsem tam strávila 2 roky o letních prázdninách, z toho rok jsem tam pracovala o víkendech a tak nějak to bylo zvláštní. On to byl vlastně můj takovej poslední typickej den v práci. V sobotu a v neděli budu v terénu - mám pracovní víkend a potom sem si musela vybrat dovolenou. Ještě příští středu jdu na masáž, kterou máme od Charity placenou a potom ve čtvrtek na poradu… a potom vlastně celej červen budu pracovat na dohodu a zaučovat paní co jde účtovat po mě, takže tam vlastně ještě budu, ale i tak mě to dneska nějak dostalo. Není to ani kladněj, ani zápornej pocit, prostě takový zvláštní… Docela se bojím té porady, protože se se mnou budou loučit a já tam fakt strávila spoustu času…

Na jednu stranu jsem ráda, že jdu pracovat jako sociální pracovnice, k čemuž mám vzdělání, ale na tu druhou se cítím divně že odcházím z asistence. Jsem divná?

Nejspíš jo. Ale nic s tím neudělám.

Potřebovala jsem to ze sebe vypsat. Tak vám prosím, drže mi palce abych se toho příští měsíc nezbláznila a hlavně aby se mi líbilo na mém budoucím postu…

KaTH.

Robinsonův ostrov

4. května 2017 v 0:05 | KaTHulle |  výkecník

Čaukiš,

takže hned na úvod, chci říct, že tuto hru mám fakt ráda a že jsem viděla možná všechny série, a možná ne. Každopádně jsem toho viděla spoustu. A to co se dělo tady v této verzi hry... No řekněme, že to bylo zvláštní?


POZOR: než začnete číst, tento text obsahuje spojlery. I když asi jste to všichni viděli online v TV a to jen já na to vždy čuměla po skončení online na netu. :DZačněme tím, že se Peťa vrátila z nemocnice. Fajn, bylo to trochu divný, ale protože ji mám rád, tak sem jim to prominula. :) A vlastně proč si neupravit takto pravidla. Za nemoc přece nikdo nemůže. Stejnou možnost měla i Kačka na začátku.

Další podivnost nastala, když se vrátila Tereza (policajtka) po tom co byla dvakrát vyloučená. Jakej žolík sakra? Co to bylo za blbost? Oni prostě museli dát někoho na těch pár dní za Peťu, která byla v nemocnici, jinak prostě nechápu, co tam pohledávala, když byla dvakrát vyloučená... A ještě práskne ostrov Vyloučení. To už ta hra ztratila smysl úplně. Ostrov vyloučení tady v této verzi hry měl vliv, když byl tajnej. To teda rovnou měli chodit ti z ostrova Vyloučení na kmenový rady a sledovat soutěže, aby byli trochu v dění... Protože je pravdou, že porota byla mimo všelijaký dění v kmeni a měla tudíž zkreslený informace, který jim zprostředkoval ten někdo, který přišel k nim na ostrov.

Ale co mě teda tak trochu zdvihalo ze židle, byl systém vyřazování ke konci hry. Proč soutěže o přímé vyloučení? Nejspíš se produkce nemohla koukat na tu ehm Niku, proto to tak vymysleli. Ale teď vážně... Proč?

I když ona je pravda, že by to nejspíš nedopadlo jinak. Marek by stejně vyhrál, nejspíš by ve finále neseděl Kuba, ale Nikola. A pak by to bylo jen na sympatiích, jestli by "porota" vyřadila Nikolu a nebo Marťase. A ZASE!!! POROTA!!! Proč porota vybírala, kdo půjde do finálové dvojky? Omlouvám se, ale ještě jednou. Proč to vybírala porota? Tohle úplně ztratilo pointu všeho.

Do této chvíle jsem si ještě jakš takš říkala, že o nic nejde, tak prostě vypadli Nikola s Davidem v soutěži. Má to svoje výhody. Ale to, že nechají rozhodovat porotu o tom, kdo má jako další vypadnout mi přišlo na hlavu.

A to se ještě nedostávám k tomu nejposlednějšímu!!!!!!!!!!! Ano skutečně tolik vykřičníků tu být musí.

Víte, jak vždy v té USA verzi šel Jeff pro hlasovací urnu, prohlásil něco ve stylu: "A nyní sečteme hlasy." a kamera šla z Jeffa na finalisty a potom se rozmazala a hned na to se vzdalovala a oni už seděli na scéně nějakýho divadla, zmalovaní k nepoznání... TOHLE mi tam chybělo! Oni to nechali Ondřeje přečíst někde v džungli na Filipínách. Tohle totálně změnilo konec hry. To finální rozuzlení. V USA čekají několik měsíců na to, kdo vyhrál (i když si to jednoduše mohou říct, pro koho kdo hlasoval) a tady to jen tak přečtou na ostrově...No nic s tím neudělám, leda by se produkce Robinsona dostala nějakým záhadným způsobem k tomuto článku a i tak si myslím, že bych nepochodila a udělají si to podle sebe. Jsem fakt ráda, že se tahle soutěž jmenovala "Robinsonův ostrov" a né "Kdo přežije". Myslím si, že by to tomu pořadu uškodilo.Nezbývá mi nic, musím se s těmito podivnými abnormalitami smířit.A slova nakonec? Marek byl hráč, a do fáze než podrazil Zdeňka, jsem ho měla ráda. Zdeňka jsem nesnášela, to je jedno. To aj v těch USA verzích ten zmetek měl vedle sebe člověka, kterýho nepodrazil a držel se s ním co nejdál a nebo to zahrál tak, že to ve finále vypadalo tak, že vlastně za nic nemůže.Ach to je jedno. Měla vyhrát čistá duše Péťa a byl by klid. Konečně bychom ukázali že Survivor může vyhrát i někdo hodnej a né pořád jen zmetci.Jdu se z toho vyspat a budu doufat v to, že se v druhé řadě poučí ze svých chyb.Děkuji za pozornost.

KaTH.