skutečně důležité věci

Krize rodin

28. května 2014 v 10:33 | KaTHulle
Krize. Krize je zvláštní pojem a již na poslech zní cekem negativně - krize, je to takové ostré tvrdé slovo, které snad ani nemůže označovat nic dobrého. A také že neoznačuje.

Jsme si rovni ?

24. února 2014 v 18:00 | KaTHulle
Zajímavá otázka vzhledem k tomu že ve skutečnosti jsme každý z nás individuální bytost se svým vlastním myšlením, jednáním, náboženstvím a hodnotovým žebříčkem, který nám nevědomě podsouvají rodiče a vrstevníci či ten který nám podstrkují zcela vědomě media nebo hudební interpreti (kteří nezpívají o prdelých, kurvách, lásce a tak dále...). Je jenom na nás, jestli dokážeme tolik informací zpracovat, přebrat si je.. no prostě o tom chvilku přemýšlet a jednat správně podle SVÉHO rozumu. Nebo jestli se ztotožníme s tím co nám bylo řečeno a tím to považujeme za uzavřené nebo dokonce správné aneb VESELÍ ROBOTI. (Nějak se mi nechce pořád používat to slovo "správné" protože: Co je vlastně správné ?)

Medializace společnosti

21. ledna 2014 v 14:21 | KaTHulle


Mnoho z nás si neuvědomuje, že jsme ovládáni. Že veškeré naše kroky vedou reklamy, novinky a trendy, které jsme viděli v televizi, na billboardu, na internetu, v časopise, no zkrátka kdekoliv kolem nás. A nám se to líbí. Hodně z nás ani nechce vybočovat z řady a přizpůsobí se tomu, co je zrovna moderní. Je to normální, takoví jsou lidé. Nemusíme myslet na nic, protože media to za nás poví a vymyslí, my si jenom pouze osvojíme jejich názor. Doslova nám říkají, že tohle je správné a tohle špatné.

Opravdu to potřebujeme ?

29. prosince 2013 v 23:29 | KaTHulle
Jak tak vidím na facebooku všechny ty nový mobílky a tablíky mám chuť vypustit do světa tuhle moji myšlenku. A přála bych si, kdyby se nad tím někdo alespoň trochu zamyslel. :)

Tohle mě vážně zvedlo ze židle.

15. listopadu 2013 v 19:59 | KaTHulle
Odkazuju na tenhle článek: http://bit.ly/1dzvlPE

Bezdomovci... Ano i takoví lidé u nás žijí a v tomhle mrazu to nebudou mít jednoduchý. Ale tenhle článek mě vážně zvednul ze židle. Jak je vůbec možný že policajti a lidi chodí kolem toho pána tři dny (možná ještě dýl) a nezavolaj záchranku ? WTF !!

"O jednoho nezďáka a sociála míň?"

Důchodci a důchodci.

14. července 2013 v 15:06 | KaTHulle
Článek jako stvořený pro mě ?
- no NE ?! :)

Ano, asi je velice zajímavé číst články některých blogerů, kteří si stěžují na starší občany jak jsou "neohleduplní" a chtějí jít do autobusu mezi prvními a dokonce si tam chtějí i SEDNOUT !!! Neomalenost že ano ? Nebo to stále omílané téma "důchodci před Kauflandem", kteří v sedm ráno čekají až se brány tohoto supermarketu otevřou a oni shrábnou všechny produkty ve slevě... Ale málo kdo se zaměří na pravou definici tohoto slova.. Já ani pořádně nevím jestli nějaká taková definice existuje (vím jistě že by mi to wiki objasnila), když se nad tím zamyslím napadá mě pouze "je to člověk, který pobírá sociální dávku která nese ve svém názvu DŮCHOD." Pro někoho, jako jsem jsem já, je malinko těžké číst poznámky mladých lidí, kteří si stěžují na starší občany a ještě je nesprávně označují jako "důchodce"... Ráda bych vás tímto článkem vyvedla z omylu a společenských fópá, které mohou nastat pokud se nacházíte se společnosti profesionála..

Je neuvěřitelné že většina dnešní populace vnímá pod pojmem "důchodce" člověka na "starobním důchodu" a přitom je to tak zatraceně špatně. V dnešní době existuje spousta špatnýho pojmenování a potom vznikají nesrovnalosti (jako příklad mě napadá - mimo důchodce, kterýho si za chvilku vysvětlíme také "mateřský" a "rodičovský" příspěvek ano milé děti, není to mateřská, ale RODIČOVSKÁ DOVOLENÁ..) tak ale zpět k důchodcům. Takovým zářným příkladem, kterým některým z vás vyrazím dech bude asi pětiletý důchodce...

Znásilnění: Utrpení žen v Kongu

11. ledna 2013 v 14:11 | KaTHulle
Ve škole jsme se dívali opět na zajímavý, strašlivý a brutální dokument o genocidě v Kongu - ano kde jinde ? Podle mě je to tam nejhorší.

Nesmrtelnost chrousta

20. února 2012 v 16:31 | KaTHulle
Ano, mohli bychom strávit dlouhé hodiny nad polemizováním o nesmrtelnosti chrousta, ale myslím že by jsme se k ničemu nedobrali. Napadlo mě bavit se o něčem jiným o něčem méně zajímavým, ale skutečným a reálným.

Jsme tyrani ?

23. listopadu 2011 v 21:37 | KaTHulle
(zdroj obrázku je uveden na konci článku)
- ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ -

Již ze zvyku a proto, protože nechci mít depresi se nedívám na videa a fotky s tématem týrání zvířat. Dneska sem si ale jeden takový článek otevřela a pěkně mě vytočil ! Autorka článku píše o tom co všechno se zvířaty děláme a jakým způsobem to děláme, od lovení zvěře přes testování výrobků na zvířatech přes jatka přes závody (různého druhu) až po "chovatele"...
Nečetla sem si její článek celej, jen vybraný pasáže, ale i z toho se mi zvedal žaludek. Jak je možný že se tohle děje ?

Jak je možný, že lidé testují mýdlo tím způsobem že ho nakapou zvířeti do oka a nechají ho se X dní trápit ? Potom mu oko vyoperujou a dále zkoumají, ale zvíře nezabijou, protože má ještě jedno oko či kůži "určenou" k testování ?
Nechápu to. Možná by se měli vědci více zaměřit na to, jak vyrobit umělou LIDSKOU kůži, aby se tyto pokusy mohli dělat na ní. Sotriment našich drogérii je dost bohatý na to aby si každý mohl vybrat co potřebuje. Podle mě není třeba dělat další řasenku na prodlužování řas, když v drogérce jich je hned 5 druhů od jedné firmy ...a spousta dalších výrobků.

O způsobu jakým způsobem se zvěř dostává do laboratoří a o tom ja se zvěř loví pomocí pastí, které zvíře nezabijí, ale zmrzačí ho navždy se bavit nechci. Myslím že tohle je dost známí a že proti tomu bojují i myslivci.
Myslivci zvíře sice střelí a pokud ho nezastřelí tak mají psa, aby zvíře vystopoval. Pak přijde na řadu myslivec, kterej zvíře usmrtí.
Ač je to v mnoha případech drastický a postřelený zvíře může běhat po lese i několik hodin, pořád mi to přijde lepší, než aby bylo zvíře s useknutou nohou v lese a čekalo na smrt.

- ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ - ~ -
Já osobně neuznávám vegetariánství a veganství ! Podle mě je to kravina a lidské tělo potřebuje živočišnou bílkovinu a žádná sója, luštěniny ani podobný náhražky to nedokážou kvalitně nahradit ! Což se obecně ví :).
V tomhle případě bych zatlačila na jatkové společnosti a dohlídla bych na to, aby měla zvěř "pohodlí", dobrou stravu a rychlou bezbolestnou smrt.
Konec konců - je to koloběh života. "silnější" predátor zabije slabšího za účelem přežití (had, káně zabije myš; lev zabije zebru; člověk zabije krávu ...)


Když jsem u bezbolestné smrti napadají mě kožichy zvířat, který bívají často ze zvířete stahovány za živa, aby byla kožešina pěkně živá (protoře mrtví zvíře má takovou .. jak bych to řekla - prostě odumřelou srst, možná i opadávají chlupy... jak už nefunguje krevné oběh .. a asi se taková kožešina špatnějc prodává..). Přijde mi to odporný. Člověk už vynalezl umělou kůži, která vypadá stejně, jako pravá. No dobře podobně jako ta pravá a znalec to pozná na první pohled, ale proč má být kultem bohatství pravá kožešina ? OBLEČENÍ CIZÍHO živého TVORA ?

V neposlední řade se zmíním o majitelích zvířátek, jen tak pro radost. Myslím že v našich krajinách, jsou oblíbení domácí mazlíčci psi, kočky, morčata, králíci, činčili a spousta dalších druhů ... Tyto zvířata by měla být pro radost, pro pobavení, zábavu, odreagování (myšleno ve smyslu hlazení zvířete) ne pro týrání a požitek z toho že mám nad někým nadvládu !!
Ovšem někteří jedinci se tím že topí zvířata, podpalujou jim srst, dávají jim do pusy petardy a jiný věci baví.
Nevím jakými jinými způsoby se dá ještě zvíře týrat a ani to nechci vědět. Jak říkám raději si to nečtu, protože mě to pokaždý naštve a zamrzí.

Říkám si že náš svět je opravdu zlej. A není to jen o zvířatech... z případů týraných, zanedbávaných a zneužitých dětí jde mráz po zádech. A je toho čím dál víc, možná e to díky mediim, ale možná taky ne.


na závěr sem dávám odkaz článku, která ve mě vyvolal potřebu vyjádřit svou nespokojenost s tímhle světem.
Co by se mělo řešit ?

22. února 2011 v 16:05 | KaTHulle
Dneska jsme byli na jedné přednášce. Jmenovalo se to "Zemřít ukamenováním". Slečna, která to vedla nám řekla pár slov na úvod a potom nám pustila film. Sem trotl na jména [ale pamatuju si xichty] takže postavám z filmu budu říkat jejich povoláním.

Film byl natočen v roce 2009, čili je to aktuální téma.
Ještě zde na úvod napíšu jak takové ukamenování probíhá: Odsouzený je ovázán do takového roucha. V zemi je vykopaná díra do které odsouzeného postaví potom ho zasypou hlínou. Ženy jsou zasypány po prsa a muži po pas.
Přijedou dva autobusy VYBRANÝCH lidí. Stoupnou si do kruhu kolem odsouzeného. Jeden z přihlížejících vyprovokuje dav a ten potom vezne kameny a hází je po zakopaných lidech.
POZOR ! Kameny jsou speciálně vybírány. Nesmí být kámen malej, ale ani moc velkej, aby odsouzený neumřel hned.

Ilustrační foto:
(foto: amnesty.cz )

Právnička, významná odbornice na práva žen v ÍRÁNU a také jedna z nejvýznamnějších bojovnic proti trestu smrti UKAMENOVÁNÍM, byla "hlavní hrdinkou" v dokumentárním filmu. Od trestu ukamenováním zachránila zatím dvě (? nepamatuju si to přesně) ženy. Ostatní, které měla na starosti jsme viděli ve filmu. Jednalo se většinou o negramotné občanky státu (v Íránu je tohle celkem normální. Jsou tam lidi, kteří jsou buďto bohatí tedy i vzdělaní,a chudí - nevzdělaní.) jednu dívku prodávala její matka, chlapům na sex. Později byla odsouzena za cizoložství a trest byl ukamenování.
Další případ, který si pamatuju je ten. Že dívku v jejím útlém věku znásilnili, čili už nebyla panna. Tato dívka šla večer po ulici. Viděl ji jeden muž a začal se na ni sápat, ale dívka měla u sebe nůž a zabila ho. Když se to řešilo u soudu, byla shledána vinnou - trest ukamenování. Ve filmu bylo řečeno, že když už nebyla panna tak ji může znásilnit kdokoliv ! [Ale ne takhle na "plnou hubu" ale jinak.]
Nebo dívku prodával její "manžel" (dívka byla taktéž obviněna z cizoložství a odsouzea - trest ukamenování). Některým dívkám bylo třeba 15 let a už byli provdány a měli dítě.
A v tomhle duchu byl celý dokument. A když už nějaké dívce odpustili smrt ukamenováním tak dostala několik ran bičem (třeba 99 ran, 74 ran atd.)

Tento film mě dost rozmrzel, nechápu jak se tohle může ještě někde ve světě dít !? A tak si říkám, je blbost řešit nějaký ču*ky, který vám na blog napíšou reklamu a nebo to s kým se zrovna ocucává Bill Kaulitz. Pokládám si otázku. Můžu s tím já něco udělat (nějak jim pomoct) ?!

Pokud to někoho zajímá tak sem dávám odkazy na stránky, které se zabývají tímto tématem:
  • amnesty.cz (dobrovolné hnutí lidí z celého světa, kterým není lhostejné porušování lidských práv, a chtějí se mu postavit.)
  • padesatprocent.cz (fórum reaguje na nevyrovnané zastoupení žen a mužů na všech úrovních rozhodování.)
  • feminismus.cz (nevládní nezisková organizace, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů a žen a jejich postavení ve společnosti.
 
 

Reklama