výkecník

Nevěřila jsem tomu

14. října 2018 v 14:12 | KaTHulle
Zravím,
chtěla bych se s Vámi podělit o moje zkušenosti s kosmetikou... ANO JÁ a kosmetika. Ohm, do minulého roku - myslím, že je to přesně rok, pro mě kosmetika znamenala řasenka a občas jsem si na pusu napiplala nějakou masku nebo peeling, který jsem koupila od Avonu a nyní? Sama koukám kolik toho již mám. Asi jsem tomu úplně propadla.

Ale jak to vlastně začalo?
Jak jsem řekla, před rokem mě moje kamarádka pozvala na "hodinku krásy" vůbec jsem nevěděla co si pod tím mám představit, ale protože jsem potřebovala vypadnout tak jsem na to kývla. A byla to legrace. Pozvala jsem si kámošky a ségru a šly jsme do toho.
Kamarádka nám představila společnost Mary Kay pro kterou již léta pracuje. A představila nám také čistič 3v1. Teď nechci aby to působilo jako reklama, protože se jedná pouze o recenzi na produkty. Já, protože mám problémy s pletí již dlouho, jsem si řekla, že to vyzkouším. Je to poměrně drahá záležitost, ale když mi ta kamarádka řekla že tuba vyjde skoro na 3/4 roku a na den to vyjde cca 3 koruny, tak jsem ho později koupila. Paradoxně nám ty produkty vůbec nevnucovala jasně nějaká manipulace tam určitě byla.
Nyní po roce každodenního používání (mám druhou tubu !! a ještě tam spousta zbývá) jsem si všimla, že nemám tak krapatý obličej a také černý tečky z oblasti nosu mi z velké většiny zmizely. Akné se mi tvoří, ale v menší míře než předtím. Pleť mám jemnou... Prostě supr.
Ta kamarádka nám také řekla, že make-up by neměl být vidět a slouží především proto, aby se nečistoty z okolí nedostali přímo do kůže, ale zachytili se v make-upu, která večer umejete. Maku-up by měl pleť především chránit. A tak jsem začala používat make-up, jenže ten nemůžu používat bez pudru a bronzru a tvářekny... Postupem času jsem si nakoupila i oční stíny a tužky na oči... Zkrátka všechno, co potřebuje každá mladá žena! A není to jen značka Mary kay, ale i jiné značky. Už dlouhou dobu se chystám na další rtěnku od Chanelu, protože mám jednu a je úžasná - většinou si po použití rtěnky musím něčím namastit rty, protože je mám vysušený, ale po pouřití trěnky Chanel nemusím...
Je to fajný. Když používám make-up nemusím mít na mobilu ani zaplý režim krásná tvář.
Pokud bych Vám mohla něco doporučit, najděte si svou nezávislou kosmetickou poradkyni Mary Kay...
Společnost má skutečně dobré produkty na čištění a péči o pleť!

A ne, nejsem nezávislá poradkyně - chci používat i jiné produkty než je Mary Kay...

Tady malá ochutnávka toho jak vypadá moje polička v koupelně. Před dvouma rokama bych nevěřila že je moje...


KaTH.

Byla jsem Silueta

8. července 2018 v 18:20 | KaTHulle
Zdravím,
asi jsem se tu nepochlubila s tím, že jsem se dala na cvičení v Sokolu. Že tato organizace už dávno zanikla ? To jste na omylu. Již od podzimu některé cvičenky nacvičují sestavu, se kterou se předvedou na Všesokolském sletu v Praze. A že to byla událost. Chodily jsme po Praze s kartičkama na krku, které byly po dobu sletu i naší jízdenkou na MHD, díky ní jsme měli levnější nebo zdrarma vstupy do muzeí, na laser arénu do ZOO a mnoho dalšího. Abychom nakonec v Edenu zacvičili a zatančili hromadnou skladbu Siluety. Dívala jsem se, zda jsem vidět v televizi, ale kamera mně moc ráda neměla a byla na druhé straně, ovšem my měli vlastního kameramana, který nás natočil sice pouze z boku, ale natočil.. A toto video s Vámi chci nyní sdílet.
Vlastně celý ten týden co jsme s děvčaty strávily v Praze jsme se vůbec nenudily... Byla to legrace, kterou jsem potřebovala.
Spaly jsme naňahňaný v jedné třídě fyziky... Já jsem dělala make-up a jedn holčina pletla copánky, protože na vystoupení jsme nemohly mít rozpuštěné vlasy...

Bláto

10. května 2018 v 18:12 | KaTHulle
Čááááo,
hlásím se po dost dlouhé době s nějakou podivnou náladou. Nevím co to v poslední době je, ale jsem skutečně taková divná... podrážděná... nespokojená... Prostě nevím co to je, ale dost mně to obtěžuje. Dokonce si občas i říkám, že bych měla navštívit psychologa, aby mi pomohl odhalit proč se tak podivně cítím, ale ještě jsem nikomu nevolala - asi je to ještě únosný.
PS: předtím, než jsem napsala článek jsem neměla vymyšlenej nadpis a dopadlo to takhle nevábně. No nevadí. Snad ho brzo zaskládám pozitivnějšíma článkama.

Tak pro příště!

7. října 2017 v 13:31 | KaTHulle

OKUD NĚCO CHCETE KUPTE TO HNED !!!!!

Ale opravdu, může se totiž stát, že to již nebude k mání a vy vyhodíte penéze navíc nějakému překupnickému portálu. Přesně tak jako já.
To, že chci jet na Adama Lamberta vím už několik let. A proč bych taky neměla jezdit? Je skvělej, má dokonalej hlas a tak vůbec... A když jsem se v dubnu dozvěděla že u nás bude v O2 aréně, hned jsem věděla, že pojedu. Ale už jsem byla, no nejspíš se tomu říká LÍNÁ, a pořád jsem měla čas na koupení lístků.
Včera jsem seděla na vínečku v hospodě, a přišla řeč na koncert, tak jsem se aktivně podívala kolik ještě zbývá lístků na tuto akci a ouvej... Na obrazovce telefonu na mě blikala 0!!!
Samo že jsem se naštvala a proto jsem dnes musela najít nějakýho nejspíš překupníka - ta stránka se jmenuje viagogo (ani raději nechci slyšet na tuto stránku recenze a doufám, že jsem neposlala prachy nějakýmu šmejdovi) a zaplatila jsem asi o... raději to tu ani nechci psát a ani raději na to nechci myslet a už vůbec to nechci počítat, protože opravdu dřu a výplata v sociálním sektoru je spíše takový kapesný, co si budeme povídat.
Takže poučení zní. Pokud něco chceš, vem si to hned. Později už nebude!!!


with love Kath.

The second big step

19. května 2017 v 14:40 | KaTHulle

Pamatujete, jak jsem zhruba před tři čtvrtě rokem psala, že jsem začala pracovat a ukončila jsem školu a tak? Tak teď bych na to chtěla navázat.

Už před dvouma měsícema jsem začala hledat jiné zaměstnání. Nemůžu říct, že by mi nynější nějak extra nevyhovovalo, ale chci pracovat jako sociální pracovnice a ne jako asistentka, mimochodem, tohle mi nabídla hlavní vedoucí. Že už pro mě nebude mít práci v kanceláři to vyúčtování, a že mi zkrátí úvazek na 6 hodin… což dělat nechci. Takhle jsem alespoň nachvíli přičichla k sociální práci, tím, že jsem tu socku mohla sledovat a učit se. Ale když budu v terénu tak se už nic dalšího nenaučím.

Takže jsem začala podnikat kroky k sehnání nové práce. Musím vám doporučit aplikaci pro android "práce za rohem". Je to vážně skvělá appka, která Vám ukáže spoustu zajímavých nabídek práce ve vašem okolí.

Ale moje nové zaměstnání, mi doporučil jeden náš stávající klient. Je to vlastně i můj takovej kámoš, takže i proto mi to doporučil. Každopádně jsem tam šla ještě přetím, než kdekoliv bylo vypsáno výběrko a příští týden jdu k jejich lékaři na prohlídku, takže doufám, že se něco nezvrtne a že vše proběhne podle mých představ.

Ovšem hlavní důvod pro sepsání tohoto článku byl můj dnešní odchod z kanceláře.

Já jsem tam strávila 2 roky o letních prázdninách, z toho rok jsem tam pracovala o víkendech a tak nějak to bylo zvláštní. On to byl vlastně můj takovej poslední typickej den v práci. V sobotu a v neděli budu v terénu - mám pracovní víkend a potom sem si musela vybrat dovolenou. Ještě příští středu jdu na masáž, kterou máme od Charity placenou a potom ve čtvrtek na poradu… a potom vlastně celej červen budu pracovat na dohodu a zaučovat paní co jde účtovat po mě, takže tam vlastně ještě budu, ale i tak mě to dneska nějak dostalo. Není to ani kladněj, ani zápornej pocit, prostě takový zvláštní… Docela se bojím té porady, protože se se mnou budou loučit a já tam fakt strávila spoustu času…

Na jednu stranu jsem ráda, že jdu pracovat jako sociální pracovnice, k čemuž mám vzdělání, ale na tu druhou se cítím divně že odcházím z asistence. Jsem divná?

Nejspíš jo. Ale nic s tím neudělám.

Potřebovala jsem to ze sebe vypsat. Tak vám prosím, drže mi palce abych se toho příští měsíc nezbláznila a hlavně aby se mi líbilo na mém budoucím postu…

KaTH.

Robinsonův ostrov

4. května 2017 v 0:05 | KaTHulle

Čaukiš,

takže hned na úvod, chci říct, že tuto hru mám fakt ráda a že jsem viděla možná všechny série, a možná ne. Každopádně jsem toho viděla spoustu. A to co se dělo tady v této verzi hry... No řekněme, že to bylo zvláštní?


POZOR: než začnete číst, tento text obsahuje spojlery. I když asi jste to všichni viděli online v TV a to jen já na to vždy čuměla po skončení online na netu. :DZačněme tím, že se Peťa vrátila z nemocnice. Fajn, bylo to trochu divný, ale protože ji mám rád, tak sem jim to prominula. :) A vlastně proč si neupravit takto pravidla. Za nemoc přece nikdo nemůže. Stejnou možnost měla i Kačka na začátku.

Další podivnost nastala, když se vrátila Tereza (policajtka) po tom co byla dvakrát vyloučená. Jakej žolík sakra? Co to bylo za blbost? Oni prostě museli dát někoho na těch pár dní za Peťu, která byla v nemocnici, jinak prostě nechápu, co tam pohledávala, když byla dvakrát vyloučená... A ještě práskne ostrov Vyloučení. To už ta hra ztratila smysl úplně. Ostrov vyloučení tady v této verzi hry měl vliv, když byl tajnej. To teda rovnou měli chodit ti z ostrova Vyloučení na kmenový rady a sledovat soutěže, aby byli trochu v dění... Protože je pravdou, že porota byla mimo všelijaký dění v kmeni a měla tudíž zkreslený informace, který jim zprostředkoval ten někdo, který přišel k nim na ostrov.

Ale co mě teda tak trochu zdvihalo ze židle, byl systém vyřazování ke konci hry. Proč soutěže o přímé vyloučení? Nejspíš se produkce nemohla koukat na tu ehm Niku, proto to tak vymysleli. Ale teď vážně... Proč?

I když ona je pravda, že by to nejspíš nedopadlo jinak. Marek by stejně vyhrál, nejspíš by ve finále neseděl Kuba, ale Nikola. A pak by to bylo jen na sympatiích, jestli by "porota" vyřadila Nikolu a nebo Marťase. A ZASE!!! POROTA!!! Proč porota vybírala, kdo půjde do finálové dvojky? Omlouvám se, ale ještě jednou. Proč to vybírala porota? Tohle úplně ztratilo pointu všeho.

Do této chvíle jsem si ještě jakš takš říkala, že o nic nejde, tak prostě vypadli Nikola s Davidem v soutěži. Má to svoje výhody. Ale to, že nechají rozhodovat porotu o tom, kdo má jako další vypadnout mi přišlo na hlavu.

A to se ještě nedostávám k tomu nejposlednějšímu!!!!!!!!!!! Ano skutečně tolik vykřičníků tu být musí.

Víte, jak vždy v té USA verzi šel Jeff pro hlasovací urnu, prohlásil něco ve stylu: "A nyní sečteme hlasy." a kamera šla z Jeffa na finalisty a potom se rozmazala a hned na to se vzdalovala a oni už seděli na scéně nějakýho divadla, zmalovaní k nepoznání... TOHLE mi tam chybělo! Oni to nechali Ondřeje přečíst někde v džungli na Filipínách. Tohle totálně změnilo konec hry. To finální rozuzlení. V USA čekají několik měsíců na to, kdo vyhrál (i když si to jednoduše mohou říct, pro koho kdo hlasoval) a tady to jen tak přečtou na ostrově...No nic s tím neudělám, leda by se produkce Robinsona dostala nějakým záhadným způsobem k tomuto článku a i tak si myslím, že bych nepochodila a udělají si to podle sebe. Jsem fakt ráda, že se tahle soutěž jmenovala "Robinsonův ostrov" a né "Kdo přežije". Myslím si, že by to tomu pořadu uškodilo.Nezbývá mi nic, musím se s těmito podivnými abnormalitami smířit.A slova nakonec? Marek byl hráč, a do fáze než podrazil Zdeňka, jsem ho měla ráda. Zdeňka jsem nesnášela, to je jedno. To aj v těch USA verzích ten zmetek měl vedle sebe člověka, kterýho nepodrazil a držel se s ním co nejdál a nebo to zahrál tak, že to ve finále vypadalo tak, že vlastně za nic nemůže.Ach to je jedno. Měla vyhrát čistá duše Péťa a byl by klid. Konečně bychom ukázali že Survivor může vyhrát i někdo hodnej a né pořád jen zmetci.Jdu se z toho vyspat a budu doufat v to, že se v druhé řadě poučí ze svých chyb.Děkuji za pozornost.

KaTH.

Praha uz volaa

27. dubna 2017 v 19:27 | KaTHulle
Cáaaaaau
Opet se hlasim z vlaku smer Praha. Co me tam porad tak tahne? Asi jsem mestsky clovicek. Vite co. Najednu stranu jsem z Prahy vydesena, ale na tu druhou se mi tam libi. Je tam spousta prilezitosti jak s praci tak s volnym casem. Pokud u nas vystoupi nejaka hvezda tak jedine v Praze a to si piste ze ja mam naplanovany minimalne 2 koncerty. Aj kdybych tam mela jet sama tak pojedu.
Predstavte si kdo tam bude v cervnu!!! DEADLY HUNTA, uaaaa.
Bude predskokan Budgemu. Koncert bude v Lucerne. Uz se tesim. Musim nekde splasit listek, aby nezacli nahodou beze me!
A v listopadu se tesim na Adama Lamberta a skupinu Qween. To bude naaarez. A taky asi dost drahy. Ale co? Pracuju na Charite, ja si to muzu dovolit. *Ironie, tak mizerny vyplaty mohou chodit jen z Charity....

Ale musim se priznat co do Prahy jedu skutecne dnes delat. Jdu se tam vyspat. :D Zitra mam prednasku v Pribrami. Tak jedu uz dnes abych nemusela jezdit zitra ve 3 rano... :)

muj posed ve vlaku, docela pohodlny. Ono, kdyz jedu 2 hodiny tak uz nevim jak sedet.
A jak sedite ve vlaku na dlouhych cestach vy?


Asi nic nevidite, blog nejak prestal upravovat fotky dle velikosti stranky. Snad to brzy opravi. A nebo se budu muset naucit zmensovat fotky v mobilu. Kazdopadne az se dostanu na notebooku k internetu slibuji ze fotku zmensim. :)
Takze nejspis to bude v nedeli... :)

Pac a pusu, velkomesto se blizi.
Ppa
KaTH.

Album maniak

25. dubna 2017 v 23:00 | KaTHulle
Čááááu,
rozhodla jsem se že budu více akční na blogísku a že si můj koníček nenechám vzít nějakou prací či školou. A proto jsem zde s mojí malinkatou sbírkou CDček. Ale nebojte, mám v plánu ji zvětšit až se mi nevejde do poličky a budu si muset koupit větši poliku. Už teď mám na cestě další dva kousky, bez kterých prostě nemůžu žít. :D

Zatím jen moje TH sbírka.


A moje reggae sbirka.


Tak me napadá... Jakto, že už dávno nemám nejaký seznat titulů, které musim mít??

Asi uschnu

17. dubna 2017 v 9:46 | KaTHulle
A už zase po roce,
máme tady Velikonoce.


A víte vy co? Já jsem ani letos nebarvila vajíčka a nijak se na to nepřipravovala. Důvod je jasný: přítel na to kašle, nechce chodit na šmekůstr, protože se bojí že bude ožralej. Ale nikdo mu neříká že má chodit do dědiny a mlátit cizí holky. Bohatě by stačilo, kdyby dal na zadek mě, abych neuschnula.
Minulej a předminulej rok jsme šli na procházku, kde alespoň přitelovi kamarádi vzali halouzku a simbolicky mi dali na zadek, takže jsme měla jistotu že neuschnu. Ale tenhle rok o to mám docela velký obavy...
Mě třeba Velikonoční tradice nikdy nevadily. Tak mi dá někdo vrbovým proutkem na zadek... A co? Vždyť to mnohdy ani nebolí.
Tak jsem si postšžovala a jdu rychle vypnout blogís, aby mě nechytil "při činu", než přijde z obchodu.

Dream machine

4. dubna 2017 v 0:01 | KaTHulle
Dneska jsem nejaka aktivni! To cumite co?
Ted sedim v metru na Namesti republiky a cekam, kdybych vedela, ze tu budu sedet, tak netipam cigaro tam nahore, ale normalne si ho vykourim.
Ale o tom sem psat nechtela.
Tak to Dream Machine. Kdyz jsem prijela do Prahy, nejdriv jsem pokecala a Reny a mam s ni fotku, i kdyz se pry nerada foti. :D poznala jsem i jeji kamaradku Veroniku se kterou jsme staly pred clubem kdyz Reny sla se svym meetkem dovnitr. Hej lidi ja si malem koupila meetko, Scream, protoze jim zbylo a prodavali ho, ale s prirazkou tak jsme se na to nakonec vyprdly, ale pokuseni tam bylo a to veliký.
Potom prijela Renca a sly jsme na ubytovnu ji ubytovat. Tam se k nam pripojila Kačka. Koupily jsme si vinko, Renca mela sladkou jahúdkovou (to dlouhy ú je tam schvalne) Amunzenku a tak jsme pekne popijely, az jsme prvni flasku vypily. :D a jelikoz koncert zacinal za strasne dloooouho (asi za 20 minut, oficialne) tak jsme si sly pro dalsi do Penny. No jako mrte prdel byla. Flasku jsme lokly a uz nas poustely do haly.
Hned pri vstupu me nastvali. Ja jsem si v patek koupila selfie tyc, ze si je pohodlne nahraju, vyfotim a tak. A oni mi ji vzali!!!!!!!!!!! Ja byla nasrana. Ale hned me to nasrani preslo, protoze, kdyz jsem prisla do haly, zjistila jsem, ze podio je asi 3 metry predemnou!!!!!! Husty proste ja byla v kotli!!! Kupovala jsem si listek za tisicovku a nakonec jsem mela jedno z nejlepsich mist. Je mi jasny ze ti Goldeny zase budou oponovat ze oni dobre videli a kdesi cosi, ale to my jsme byly v centru deni!!!!! Jsem z toho uplne nadasena. Mam spoustu videi, jen jsem zvedava jestli z nich neco bude.
Pisnicku we found us us in this club club jsem si uzila, ale co jsem si uzila uplne nejvic bylo What if... ta pisnicka at ma jakejkoliv text tak ten rytmus a vsechno kolem je nejlepsi!!!!! A o durch den monsunu ani nemluvim.
Jako zajimalo by me, jestli zitra budu normalne mluvit, protoze mojehlasivky si prozily asi nejvetsi zatezovej test ve svych dejinach.
Uplna pecka na konec je to ze cumim po tomove flasce, kterou zrovna odhazoval a ted na me prilitne vlna vody od Billa a jen co se otocim tak mam v obliceji dalsi vlnu od Gustava!!! A to se mi minule nestalo jako!
Lidicky vsechno me boli, je mi zima, protoze jsem upocena... A vim ze vsechno neni jen muj pot!!! A este k tomu zmacena, ale nevadi proste jsem si to uzila.
Mam par fotek protoze meli silny svetla a muj mobil to moc nebral, ale uvidim... Mam spoustu videi. Nejvic me sere, ze jsem nenatocila ten twincest moment, ktery jsem si ale nalezize uzila zive!! No proste spokojenost nejvetsi.
Kotel jede a ja pojedu i za dalsich 7 let!!!!

PS: omluvte moje chyby v textu, jsem vazne unavena a pisu to na mobilu.
PSS: videla jsem Pumbu a Tomovyho pseka.
PSSS: ztratila jsem svuj privesek Tokio Hotel ktery jsem mela z Bravicka. :( Snad ho nekdo nasel a udela mu radost.

Peace and love

EDIT: Tak mi dnes dosla zajimava vec, ja jak sem to tu vcera po koncerte v euforii psala tak mi to vubec nedoslo... Jako oni tam nebyly zabrany ani pro goldeny a pro fan zonu. Kurna holky musi byt nastvany jak neco.
Kdybych dala 200 écek za to ze budu vepredu, pařit v kotli, a misto toho bych musela stat vzadu, mimo vsechnu tu akci, tak bych byla totalne na*rana. Nekdo to po*ral.
Ale ja radeji budu drzet pusu. Ja jsem si koncert uplne mega uzila. Asi i kvuli tomu ze jsem nemusela stat nekde vzadu, jak sem si myslela, ale ze jsem byla proste v kotli! :)

Tak jedu!!!

3. dubna 2017 v 11:33 | KaTHulle
Čáulitz,
hlasim se Vam z vlaku. Jsem na vyprave za nasema klucikama z Tokio Hotel. A musim se Vam priznat. Celou dobu jsem byla klidna, listek sem si kupovala s tim, ze na ne jedu "jen" z nostalgie.... ALE! Ono me to nejak dostava. Ne neverim tomu ze jsem tak nervozni a natesena. Asi se ve me probouzi to silenstvi, ktery jsem prozivala kdyz mi bylo jeste "nást".
Budu fotit, natacet a az budu mit cas vlozim si to sem. A urcite poreferuju svoje zazitky. :)

PS: diky moji vytizenosti jsem si jejich novy CD poslechla az ted ve vlaku. Taky jsem si precetla novy texty a jsem rada ze nejsem tak sbehla v anglictine, rptoze bych tam rvala jak maly dite. Bill musi byt v pekne depresi ze?

Jedna fotka z vlaku nudoooos maximos.

First big step

31. srpna 2016 v 20:15 | KaTHulle
Čauvec lidičkové
jsem zde s dalším vykecávajícím se článkem.

Víte, zkončila mi škola - VOŠ sociální práce a já skočila hned do zaměstnání. Pracuju jako administrativní pracovnice na středisku osobní asistence a odlehčovací služby. Nedokážu vám přesně vysvětlit co skutečně jsem a jaká je moje náplň práce, protože se obávám, že ani moje vedoucí to neví stejně jako já. Jednu polovinu měsíce mám dělat vyúčtování (pomoc sociální pracovnici) a tu drouhou jezdím po klientech (jako osobní asistentka). Jenže srpen byl takový, že jsem jezdila po klientech a do toho v rychlosti ve volých chvílích dělala to vyúčtování - no masakr. Naštěstí mi to docela jde a v 98% moje výpočty sedí. Ty zbylý 2% vypiluju.
Ale je to velice namáhavé. Již po těchto dvou měsících mě neuvěřitelně bolí záda. A vlastně celej člověk. Připadám si tam jak nějaká "podrž taška". Dělám práci za vedoucí - DOSLOVA, ta si vyřizuje soukromý hovory a vlastěn nevím co tam těch 8 hodin dělá, protože, kdykoliv tam vlítnu má zaplej net a čumí na kraviny. A taky dělám věci za sociální pracovnici, ale to mi zase tolik nevadí, jelikož nakouknu do mojí budoucí práce, a ta holka, když mě o to prosí, ano ona to řekne slušně: "Kači prosím tě, mě je to takový blbý ti to dávat, ale nestíhám, byla bys tak hodná a udělala to a to?" takovým prosícím tónem, to naše paní vedoucí taky použije slůvko "prosím", ale jen tak formálně, přijde mi, že jí to nejde upřímně...
Až teď vidím, jak je ta naše služba nedokonalá, vidím ty chybičky, kterých jsem si po dobu mého brigádničení nevšimla. Ale jako administrativní pracovnice toho moc nezměním. Snažím se začít s drobnostma, který ovšem vedoucí považuje za kraviny a dělá si ze mě pak jen srandu, jenže už nechápe, že to vidím z pohledu asistentek a že se pohybuju víc mezi klienty než ona. To se potom bojím říct něco závažnějšího, co by mohlo naši službu zkvalitnit.
Také mě vůbec strašně demotivoval fakt, že budu pracovat o Vánocích. Ano ano, naše středisko funguje i o svátcích. A to jsem si teda říkala, že ti klienti, kteří mají rodinu, že by se o ně mohla postarat rodina, ale to ne, budou obtěžovat cizí lidi. Ok teď si připadám jako nějaký necitelný montrum. Občas si říkám, zda nemám syndrom vyhoření, protože já do tej práce chodím s odporem, a to dřív jsem tam chodila docela ráda. Asi t píšu v nevhodný čas. Zítra mě čeká strašně protivnej klient. Tak mám nervy už teď.

Musím myslet na ty pozotivní kienty - máme jich tam 50 - těch supr, takže mě jeden morouz nemůže kazit pořád náladu. :)
Děkuji za pozornost. A PRÁCI zdar.
Kath.

Absolutorium

29. června 2016 v 13:34 | KaTHulle
Ahojky,
možná by nebylo od věci, zde napsat i něco pozitivního po tolika negatvních článcích, které se především týkaly studia a absolutoria, který stejně nikdo nečetl. :D
Tak hned pro začátek, nebudu napínat a zdržovat kecama, který nikoho nezajímaj haha a sejně to dělám :D :D - MÁÁÁÁÁÁM TO!!! Takže od 9. června mě nazývejte "specialistko" protože za mým jménem se objevil nevýznamný titul "DiS." Který je ovšem pro moji budoucí kariéru sociální pracovnice nezbytný.

Absolutorium jsem dělala z předmětů: anglický jazyk, sociální politika, právo, teorie a metody sociální práce a dále potom obhajoba mojí absolventské práce.
A musím říct, že to vůbec nebyla procházka růžovou zahradou. Vůbec jsem nečekala že toho po nás budou chtít tolik. A já jsem si to zrovna hezky vybrala.
Nejprve jsme měli odborný předměty, což zahrnovalo 20 minut příprava a potom cca 7 minut na každý předmět, mohli jsme začít čímkoliv jsme chtěli. Já začala politikou, právo a nakonec teorie. Z terií jsem měla největší strach, protože to ze mě tak trochu tahala, ale nakonec to dopadlo VELMI DOBŘE.
Další předmět byla angličtina. To jsem si řekla "děj se vůle" protože jsem si ty témata nestihla projít všechny, natož abych si několikrát projela prezentaci, pro obhajobu absolventky... No děs. Možná jsem měla víc štěstí než rozumu, protože, jakmile jsem sputila "Good morning ladies. For those who don't know me already, My name is..."
začal na televizi odpočet toho, že televize nebyla dlouho použita a že se za 20, 19, 18, ... sekund vypne. No mazec, přiběhla třídní to spravovat a povídá mi "V klidu, povídej." a tak já jsem lovila z paty, co jsem to tam vlastně měla, úplně jsem přeskočila jeden slide. Asi jsem zbělela, protože mi angličtinářka nabídla anglicky něco k pití, načež přiskočila třídní s "I understand" a dala mi minerálku. Tohle bylo fajn, protože to uvolnilo napětí a nervozitu. Pak jsem odvykládala téma majgrejšn a nakonec jsem zjistila, že jsem prostě DOBRÁ.
A jako poslední byla obhajoba absolventské práce, na kterou se přišel podívat ředitel. Prostě paráda, nikdy jsem toho pána neviděla a on si přijde zrovna na mě kouknout... Ale což, zakoktala jsem se tam asi tisíckrát, mluvila jsem blbinky, ale výsledná byla VELMI DOBŘE, tak jak navrhoval i můj oponent. :)

A na závěr?
Možná jen to, že jsem poslala přihlášku do Příbrami na VŠ jednoletý studium pro absolventy VOŠ. Takže tenhle masakrózní proces si snad pokud mě vemou projedu ještě příští školní rok.

A pak?
NA TO SERU. Budu sociální pracovnice.

- to červený je moje miminko Absolventská práce. A to modrý je Diplom a vysvědčení. :)

Pro Absolventský vysvědčení jsme si šly do rytmu rammsteinů DU HAST, taky komedie, princezny na podpadkách a taková píseň, ale sklidila úspěch tak alespoň tak. :D

A na závěr nesmím zapomenout zveřejnit vzkaz od středeční skupinky, pro nás, co jsme šli ve čtvrtek. DĚKUJEME

A je to v pr*ely!

7. června 2016 v 17:30 | KaTHulle
ABSOLUTORIUM

Pořád to bylo tak stráááášně daleko, ale teď je to tak blízko. Už pozítří, a já ještě skoro nic neumím. Jakto že jsem to nestihla? Kde se všechen ten čas ztratil? Mám "naučenej" jeden předmět a z těch ostatních vím tak polovinu. Je mi nazvracení, hlavně neumím ájinu... HELP ME!
Proč k blbé sociální práci musím umět takový pytloviny jako je historie? To nikoho nezajímá, achjo. Ne fakt už končím a jdu dělat že něco dělám, jinak se složím už definitivně!

Ve čtvrtek mi držte palce, jestli si to někdo do té doby přečte. Díky. :)

NERVY

19. května 2016 v 21:07 | KaTHulle


Pokračuje éra mých nervů, mám já tohle zapotřebí?
Zítra jdu na opravnou zkoušku ze sociální politiky a stejně mám pocit že to neumím. V tom předtermínu byla učitelka hrozně krutá a chtěla to vše dopodrobna, takže jsem to samože nedala. A tak jdu zítra znovu a cítím se snad ještě hůř, protože se blíží konec zkouškového a já mám před sebou ještě jednoho strašáka v podobě angličtiny. Obávám se, že se všechno prostě nedovedu naučit. Já vím, že to určitě mají všichni, jenže já to fakt nedávám. Chvilkama mám pocit že na tu školu nemám, a chci skončit.
Zrovna teď mám ten pocit beznaděje a všeho.

Nepomůže mi, ani když si vzpomenu na včerejšek, kdy jsem zmákla dvě zkoušky. Jelikož ty dvě hrozný mě stále čekají...

Skutečně nechápu co si učitelky kompenzují tím, že nás takhle strašně drtí o zkouškovém. Vždyť v té sociální politice nám dává 6 otázek. To normální člověk nestihne za 20 minut na přípravě ani napsat. A kór, když jsem to já, která je děsně vynervovaná. A potom u zkoušky, u samotnýho mluvení to chce vše do podrobna.
KRUCINÁL babizno, uvědom si laskavě, že nejsem ÚZ [=Úplné Znění zákona] a prostě nevysmolím všechny "za předpokladu, že..." který tam u těch dávek jsou.
Navíc mě sere náš stát, kdyby byly 2 instituce, jedni by dělali žádosti a druhý vypláceli dávky, tak by to bylo všechn lepší, ale to ne, oni musí ČSSZ vyplácet důchody, OSSZ zas dávky nemocenského, a ÚP dávky státní sociální podpory, nezaměstnanost, sociální pomoc, dávky pěstounské péče a dávky pro osoby s postižením... Jéé takhle, když jsem si to napsala, to nevypadá tak složitě. Ale stejně, zbytečně moc institucí a pípčovin se tam učím.

A jako třešnička dnešního dne byl hokej, kurde borci, co jste tam předváděli? V základní skupině vedete a teď... TEĎ prohrajete a jedete domů?
Já vím, že je to vaše specialitka, ale zrovna dneska jste mohli vyhrát, aby mi to učení šlo do hlavy!

Tak jdu v tom pokračovat, doufám že je z tohohle článku cítit odpudivost ke škole, učení, sociálnímu systému, hokeji a k celýmu světu.

CHCHCHC

5. května 2016 v 20:31 | KaTHulle
A tak nějak, se chci vypsat, protože mi začíná zkouškový, zítra mám předtermín zkoušky ze sociální politiky a hádejte co ?
Nic neumím, ale fakt... A dnes celý odpoledne nedělám nic jinýho než že si to čtu, ale nemůžu se na to soustředit, nebo co to je... Asi začnu brát drogy. :D V komentech mi kdyžtak zanechte číslo svýho dealera. Díky.
Ale teď vážně. Piju zelenej čaj, občas si dám vločky s mlíkem, papám vitamín C a vitamín B a stejně mi to nejde do hlavy... Ještě si koupím kyselinu listovou nebo co nám to ta učitelka radila, a jestli ani to nezabere.
Opravdu se cítím dnes strašně špatně, plačtvě, jsem nevyspalá a hrozně nervózní... Sežrala jsem toho víc než Otesánek ze známé pohádky a je mi akorát ještě víc špatně.
A teď ještě místo učení si píšu články na blog a jdu kouřit. :D
Držte mi palce, alespoň ti co si tohle přečtou, díky. :)

K.

15. března 2010

15. března 2016 v 19:26 | KaTHulle
Rok se s rokem sešel a je zde opět TENTO den. Ten den o kterém jsem zde psala už několikrát, protože se neubráním tomu abych zde neměla o tomhle dnu zmínku. :) [×,×,×,×,]

Ten den, kdy jsem stála zmrzlá před halou TESLA areny v Praze.
Ten den, kdy jsem je viděla.
Ten den, který si nejspíš nevymažu z paměti.
Datum, který, když uslyším tak mě zmrazí.
Datum, které, když slyším tak se začnu pitomě smát.
Den, kdy jsem poprve viděla ženušku.
Den, kdy jsem poprve byla s NIMI v jedné místnosti.
Den, kdy jsem poprve s NIMI "zpívala".
Den, na který nikdy nezapomenu.

Pokud někomu není jasný o čem to mluvím tak nejspíš není fanouškem Tokio Hotel. A neví že přesně před šesti roky, jsme se touto dobou mačkaly před halou. Sekuriťáci z "pár nanynek" byli totálně hotový, nemohli je udržet, ovšem byli varováni ze strany fanklubu, takže jejich boj. :D


[více v galerii]

Help me

24. května 2015 v 21:27 | KaTHulle

Opět jsem ve stresu a opět je toho na mě moc. V poslední době jsem totálně demotivovaná k učení - k těm tématům ke klientům k cílovým kupinám ke všemu co je spojený se školou. Já už snad ani nechci být sociální pracovnice... Chce se mi se vším seknout, rok si dát pauzu a pak ... možná zpět do školy... ale tohle obnáší i roční přestávku a mezeru a kdoví jak by se mi vracelo zpět do školního procesu.
Už vůbec neuvažuju o tom že bych si udělala rok na bakaláře, nechci už šprtání slátanin, které použiju párkrát, a které si při použití stejně budu muset přečíst znovu, už nechci žádné přejídíní ze stresu, bolest hlavy a nespavost ... nechci nechci nechci.

Nedává to smysl, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Jdu se zase učit, už jen dvě zkoušky. :)

držte mi palce

Právní teorie a praxe

20. ledna 2015 v 22:35 | KaTHulle
Eh Eh,
tenhle předmět mě dává docea zabrat. A to z jednoho jedinýho důvodu - je lehkej, a Magda, učtelka (pardon, ale neřeknu vám jméno téhle dobré právničky), je taky skvělá osoba. Takže fakt nevím proč mám tuhle depku ... Myslím si že to prostě nemohu dát. Jsem totálně tupá, nic si nepamatuju i když jsme to brali vloni a já z toho předmětu měla jedničku.
Jak jsem mohla mít jedničku a nic si přitom nepamatuju ? Měla bych se jít někam objesit za to jak jsem naivní, když jsem si myslela že mi to bude stačit jednou si přečíst a že zítřejší zkoušku dám levou zadní .... Navíc, tyhle stavy jsem nezažívala ani před sociální politikou a to vám musím říc že Petruška je fakt vostrá a že vám tu zkoušku nedá jen tak za to že se usmějete a naškrtáte něco na papír. U ní se totálně zpotíte a chce vědět vše, protože vše se vším souvisí a je jedno že na lístku máte funkce sociální politiky, u ní se dostanete i k tomu jakou dávku dostanete v těhotenství... Uf, ale tuhle zkoušku mám.

Tak, možná jsem se vypsala a jsem schopá si to ještě jednou přečíst a potom se zhroutit do postele a přemýšlet o tom že už mi k dosažení pitomýho Dis chybí jen rok a půl, právo a nejblbší předmět ájina.

Držte mi palce, zítra. Díky.
Kath.

Peace :)

Bez taháku k zápočťáku.

5. ledna 2015 v 15:17 | KaTHulle
Zdravím,

po dlouhé době se chci zase vypsat z mojí frustrace. Ti zvás, kteří mají to štěstí/smůlu a chodí na VOŠky nebo VŠ vědí že začalo to "nejradostnější" období v roce a to zkouškové (nebo nějaké opravy nepovedených zápočtů), ten skvělý pocit, když vlezete našprtaní do třídy, učitel vám zadá písemku, která měla být testem a vy tam jen tak sedíte, občas něco napíšete, jako aby to nevypadalo blbě když všichni kolem vás píšou, a potom se dozvíte radostnou zprávu že jste ten test nenapsali a že tam musíte znova další termín. A přitom moc dobře víte že větší polovina měla taháka v telefonu a většinu odpovědí mají opsanou. To tam jenom sedíte a čumíte na učitelku a v hlavě si říkáte "jen ať řekne že to ještě někdo nedal,..." ale vaše přání nebylo vyslyšeno.


To tam potom jen sedíte, tváříte se že je vám to jedno, snažíte se neregistrovat povýšený pohledy spolužáků, kteří to opsali. A potom se vám ještě vysmějí a jen co klapnou dveře za učitelkou tak se překřikují, kterou že těch otázek nevěděli, ale museli ji opsat z mobilu. A v tu chvíli si uvědomíte že by tito lidé by byli na vaší úrovni s jedním bodíkem, kdyby ty další dvě otázky neopsali z mobílku ... Skvělá úroveň vážně že jo. :) A tak vám nezbývá nic jinýho než se rychle vypařit, ale stejně některé krávy se musí zeptat proč že tak spěcháte na dřívější vlak a proč tam s nima nezůstanete čekat až budou mít ony po zkoušce .. PROČ ASI ???

Neříkám tímto že jsem svatá a vživotě jsem nepužila taháčka, ale měla jsem tam jen věci, který jsem si fakt nepamatovala a nebo se mi to pletlo a tak by to podlě mě mělo být. Udělat si taháček ale malej, skladnej a mít na něm jen pár věcí ...

A tak si říkám, co je lepší ?
- být poctivý a nenapsat to z hlavy nebo podvádět a opisovat z mobilu.

Možná že jsem staromódní ale snažím se být čestná a být bodovaná za to co vím než za to co opíšu, možná na to někdy dojedu, ale zatím jsem na to hrdá ...
:o)

17. června 2014 v 11:58 | KaTHulle
Jen rychlý oznámení. Udělala jsem novej vzhed, protože tamten mě nějak omrzel či co. No a není divu, byl tu dloouho - půl roku skoro. A protože tu už dlouho nebyl můj obličejík (foto by Michal D.) tak jsem udělala vzhled se mnou. měl by působit letně, ale nevím - Dělá tenhle vzhled na vás letní dojem ?
- huh ? :D

Jo a dnes jsem se vrátila ze zkoušky z AJ a to znamená že v srpnu tam nemusím, juchuuu. Tak a teď ještě odrtpět ty přijímačky na vejšku speciální pedagogiky a uvidíme, třeba budu mít zas v září na výběr. :)

A už nevím co bych napsala. Tak peace. :)

Žádný REGÉČKO !

14. června 2014 v 15:54 | KaTHulle
Ahojky,
úplně jsem se zde zapoměla zmínit o tom že jsem byla na Cocomanovi !! Byla jsem v Lanškrouně a to na majálesu 2014. Je to fakt borec a na podiu skvělej. Mám s ním fotku a pár videí pro vzpomínku, který najdete na mým youtube profilu. Jsou rozklepaný, ale což voběsit se z toho nepůjdu. :)

- Vypadám jak pinda, protože se tam všichni ti malí děcka co nevěděli o čem Coco zpívá cpali. Ale tak co, aspoň mám další fotku do sbírky. -

Videa - pod perexem

Hudba ♥

20. prosince 2013 v 10:12 | KaTHulle
Hudba .. Hudba ... Pro mě význam toho slova znamená ... nazvala bych to úlevou. Kór, když mám depku nebo špatnou náladu.
Dnes jsem celý den ve stresu - psala jsem test ke zkoušce, kterej mi nedopadl dobře protože jsem včera pekla a potom mi to nešlo absolutně do hlavinky, ale to je pro mě signálem pro to že se na zkoušku našrotím a nějaký body z písemky mě nemůžou stresovat (protože tenhle test byl jen pro, nevím proč, asi abych se nemusela u lednové zkoušky tolik snažit.)
No, ale i tak mě to deprimovalo celou cestu domů.

Moje uvolnění (v hudbě) je asi reggae, protože jsem přišla domů a na zdi jedné reggae akce kam v sobotu jedu jsem viděla odkaz na týpka, kterej jako poslední přijal pozvání a bude tam .. Myslela jsem si že jeho práci neznám, ale pustila jsem si to a znám :D a změnila se mi nálada o hodně stupňů, juhůůů, prosím ať mi ta akce vyjde, prosím. :) Já totiž, když se někam mega moc těším a plánuju tak mi to nevyjde tak snad tohle bude v pohodě. I když to pro mě bude velká finanční nálož... Těším se tam ♥. Uslyším MessenJaha a Mr. Rolla a taky českou selektoru Janiczu na kterou se těším protože je to ženská a ještě jsem DJku neslyšela hrát. :)


Jak se mám asi učit ? :D

19. prosince 2013 v 15:56 | KaTHulle
Dnes jen velice krádká zpráva o tom jak jsem blbá a neotevřela sem to právo už hned jak jsem přišla ze školy v půl 10 ráno .. .teď bych to uměla a nemusela bych se stresovat ... + ještě bych ráda něco upekla ... Ale to mi asi nevyjde, protože se prostě musím naučit právo.

Jo sešit mám na postely a jo, je otevřenej, ale oči mi kloužou někam jinam a moje mysl se soustředí spíše na blbiny a zábavu v podobě toho že JÁ JEDU NA REGGAE AKCI, než na to že III. hlava ústavy je moc výkonná .. A ještě mi zbejvá listina základníích práv a svobod a správní právo ? Asi.
Samozřejmě to bereme jen okrajově, nijak do hloubky to bych se z toho po***, nejspíš.

Takže mi prosím Vás držte palce ať mi k těm 17 bodíkům (z 20ti) přibyde ještě kupa bodů z tohohle testu abych se u zkoušky nemusela tolik stresovat. Danke šén. :D

~ Peace ~
Kath.

Nevím jestli mě pochopíte.

11. prosince 2013 v 18:38 | KaTHulle
Ahojky. :)
Jsem tu opět s nudným článkem o tom, jak mě zase něco leze krkem a nedokážu něco pochopit.
A hlavně jde na mě dnes nějaká únava takže asi půjdu brzo spát.

Víte co úplně ze všeho nejvíc na lidech miluju ?

To že mají takovou skvělou vlastnost, že když jim někdo něco poví že mají udělat tak oni si najdou milion věcí a důvodů proč to prostě udělat nemůžou... Nepřijde mi to normální... Mluvím konkrétně o kámošce, která si mi pořád stěžuje že nechce jezdit na exkurze tam a tam a kvůli tomu a tomu a tomu a tomu nebo že musí jít bruslit, ale co když upadne a rozbije si hlavu ? A nebo co ,když vůbec nedojde na ten led, protože minule ji podpíral kdosi a pres si málem zlomila nohu nebo co .. A že je to pro ni před třídou trapas - to že neumí jezdit na bruslích..
Pro mě jsou tohle jen výmluvy a trapný mi přijdou ty výluvy, kdyby každej normálně řekl: "Jsem lenoch a chci sedět na prdeli a aby mi všichni všechno sypali přímo pod ruce." neřeknu ani půl slova... Ale vymejšlet výmluvy je vážně trapný.

No knkrétně já jsem lenoch a vím že, kdybych se na tu sociologii víc koukla tak to dám, protože mi chyběly jen 3a půl body v testu -> takže ledeeeen to jistí.

Oky nebudu to víc rozebírat a jdu radě jdělat něco do OKO nebo mi nedaj zápočet. tak báááááj.
 
 

Reklama